VIDEORAZGLEDNICA - DAN ŠKOLE 2022/2023.

Dan skole - Pofalici 2022-2023..mp4

Povodom Dana škole

Dragi učenici, 16. maj je jedan od najljepših dana u našoj školi jer toga dana svake školske godine obilježavamo rođendan naše škole, gnijezda u kojem se već godinama smjenjuju generacije učenika s kojima iznova rastu neki novi počeci.

Bez obzira na promjene i prilagođavanja života i rada nekim novim okolnostima, mi i dalje nastojimo da u našoj školi radom i djelovanjem omogućavamo, ne samo adekvatno obrazovanje, nego da vam ukazujemo na puteve ljubavi i dobrote. Vi tim putevima već idete, dragi učenici. Ponosni smo na vas, kao što smo ponosni i na mnogobrojne prethodne generacije naših učenika koje su se u ovom gnijezdu pripremale za let kroz život i svoje odrastanje; svoje uspješno obrazovanje.

Znanje, odgovornost, tolerancija i želja za napretkom je put koji vodi ka uspjehu. Nadamo se da ćemo i u budućem radu, zajedno s vašim roditeljima, odgajati generacije, prije svega, dobrih i plemenitih ljudi i da će naša škola, zaista, i dalje biti gnijezdo u kojem će se budući mladi ljudi humano pripremati za let u život.

Dragi učenici, vama i vašim roditeljima u ime svih članova kolektiva Osnovne škole „Pofalići“,  kao i u svoje ime, čestitam Dan škole.                                                                                                                                                  Direktorica

Na sljedećem linku možete pogledati i ostale učeničke radove: https://drive.google.com/drive/folders/1Lhig8mz6d1Fyzdj2ixyaPk-_nw97YT9k?usp=sharing

SRETAN DAN ŠKOLA

Poštovane direktorice, dragi učenici/ce i roditelji, nastavnici/ice, školsko osoblje,

S radošću vas obavještavamo da je danas Dan škole

JU Osnovna škola „Isak Samokovlija“ i

JU Osnovna škola „Pofalići“.

Odgoj u sebi objedinjuje prošlost i sadašnjost te je usmjeren na budućnost. Jezgru odgoja djece čine škole kao najstarije odgojno-obrazovne institucije koje djeluju na sve aspekte razvoja: intelektualni, emotivni i socijalni.

Ne tako često imamo priliku da vam se zahvalimo što igrate jednu od najvažnijih uloga u životu svakog čovjeka. Hvala Vam što ste institucije koje daju nadu i pružaju oslonac svakom djetetu bezuslovno i ravnopravno.

Danas je vaš dan zbog čega koristim priliku da Vam, u ime Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo i u svoje lično ime, uputim iskrene čestitke za Dan škole. Želim da nastavite nizati uspjehe i ostvarivati zacrtane ciljeve, vodeći se, kao i do sad, isključivo najboljim interesom djece.

Vaš ministar,

Anis Krivić