SEKCIJE

SEKCIJE - RUKOVODIOCI

KLUB KREATIVNIH ČITALACA

Od 1967. godine, na dan rođenja Hansa Christiana Andersena, 2. aprila, obilježava se Međunarodni dan dječje knjige (ICBD) kako bi se potaknula ljubav prema čitanju i skrenula pažnja na knjige za djecu.

U organizaciji školske biblioteke, članice i članovi sekcije "Klub kreativnih čitalaca", obilježili su ovaj bitan datum postavljanjem projekta "Digitalno pripovijedanje".

Na zvaničnom YouTube kanalu "Digitalne pripovjedačice i pripovjedači", možete pratiti njihove digitalne pustolovine.

Za početak, predstavili su četiri digitalne priče, te su kanal zamislili kao online platformu, opisujući je:

"Iza sedam YouTube gora i sedam YouTube mora, postoje pripovjedači i pripovjedačice koji će vas povesti sa sobom u svoje digitalne avanture. Kombiniranjem pripovijedanja sa slikama, video isječcima, muzikom i tekstom uz korištenje raznih video softvera, rekreiraju magični svijet knjiga iz školske biblioteke."

Link za YouTube kanal: https://www.youtube.com/@Digitalnopripovijedanje .

EKOLOŠKA SEKCIJA

U proteklom periodu, članovi i članice ekološke sekcije, u našoj su školi obilježili važne ekološke datume:

14. mart - Svjetski dan rijeka,

21. mart - Svjetski dan šuma i

22. mart - Svjetski dan voda.

Pogledajte u galeriji fotografija njihove edukativne plakate i postavke.

MEĐUNARODNI DAN RIJEKA

Međunarodni dan rijeka obilježava se 14. marta svake godine. To je dan posvećen spašavanju, slavljenu i podizanju svijesti o važnosti rijeka.

Učenici su na ekološkoj sekciji, uz poruku da je "rijeka mnogo više od vode koja samo teče" ukazali na značaj  naših rijeka.

English club

Radovi učenika trećih razreda.