eTwinning projekti

The magic of Pi

Cilj ovog projekta je učiniti da djeca shvate čudo u broju pi. Da se učenicima omogući putovanje u čarobni i tajanstveni svijet matematike. Na taj način povećati njihovo interesovanje za matematiku u cjelini.

Magic Of Pi - intro video

Pravljenje narukvica od decimala broja Pi

Maj mjesec matematike

U sklopu eTwinning projekta Maj mesec matematike, čiji su autori Remzo Destović iz OŠ "Jovan Jovanović Zmaj" iz Novog Pazara i Mirela Avdibegović iz OŠ "Pofalići", učenici naše škole su učestvovali u radionicama u cilju matematičkog obilježavanja ovog mjeseca. Prilikom posjete Zemaljskom muzeju učenici su uočavali geometrijske oblike - mnogouglove u Etnološkom odjelu muzeja, učestvovali su u igrokazu Porijeklo brojeva te učili da vezu tehnikom filografija. U školi smo, prilikom posjete gđe Lamije Šćeta ispred British Council-a, održali igrokaz Brojni sistemi, crtali mape uma o mnogouglovima, kreirali program u micro:bit-u za izračunavanje sume uglova i broja dijagonala mnogouglova te prezentirali naučeno. Kreirali smo kratki video "Naš mjesec matematike". U ovaj projekat bili su uključeni učenici osmih razreda: Imran Hodžić, Mehmedalija Đipa, Vedad Džaferović, Adna Delija, Ajla Karup, Ejlem Ćirić, Sarah Dedović, Esma Maglić, Nađa Aganović, Ajla Vraneš, Nerina Mahmutović, Hamza Karčić, Amila Muminović i Edna Hamzić sa nastavnicom Mirelom Avdibegović. Učenici su odigrali i igru asocijacija online sa učenicima OŠ "Jovan Jovanović Zmaj" iz Novog Pazara te učenicima OŠ "Osman Nakaš" iz Sarajeva.