Dan škole

SRETAN DAN ŠKOLA

Poštovane direktorice, dragi učenici/ce i roditelji, nastavnici/ice, školsko osoblje,

S radošću vas obavještavamo da je danas Dan škole

JU Osnovna škola „Isak Samokovlija“ i

JU Osnovna škola „Pofalići“.

Odgoj u sebi objedinjuje prošlost i sadašnjost te je usmjeren na budućnost. Jezgru odgoja djece čine škole kao najstarije odgojno-obrazovne institucije koje djeluju na sve aspekte razvoja: intelektualni, emotivni i socijalni.

Ne tako često imamo priliku da vam se zahvalimo što igrate jednu od najvažnijih uloga u životu svakog čovjeka. Hvala Vam što ste institucije koje daju nadu i pružaju oslonac svakom djetetu bezuslovno i ravnopravno.

Danas je vaš dan zbog čega koristim priliku da Vam, u ime Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo i u svoje lično ime, uputim iskrene čestitke za Dan škole. Želim da nastavite nizati uspjehe i ostvarivati zacrtane ciljeve, vodeći se, kao i do sad, isključivo najboljim interesom djece.

Vaš ministar,

Anis Krivić