Ogledni časovi

MATEMATIKA
U petak, 12.5.2017. je održan ogledni čas iz matematike na temu Broj Pi. Čas je održala nastavnica Hava Fejzović u odjeljenju VIII-1. Uz prigodnu prezentaciju o historijski najpoznatijem broju podjeljeni su zadaci po grupama. Djeca su u grupama aktivno učestvovala na času. Svaka grupa je kanapom mjerila obime različitih kružnica. Nakon mjerenja su uvrštavali dobivene dužine kanapa i dužine poluprečnika iste kružnice u odgovarajuću formulu te na taj način dokazivali da je približna vrijednost broja PI=3,14 što su sa manjim odstupanjima postigli. Čas je bio izuzetno zanimljiv i edukativan.

BIOLOGIJA
U srijedu, 10.5.2017. nastavnica biologije Zdenka Vukadin je u IX-1 održala ogledni čas na temu Endokrine žljezde. Nakon prezentacije video materijala - izokrenuta učionica: Endokrine žlijezde sa osvrtom na nervni sistem, djeca su individualno radila na tabletima rješavajući kviz sa pitanjima. Kviz je kreiran na način da su djeca gledajući ponuđene slike i dajući svoje odgovore utvrdili svoje znanje. Djeci se svidio ovakav inovativan rad na času biologije