ATLETSKI KUP - KANTONALNO TAKMIČENJE

Adna Isaković je osvojila 8. mjesto u bacanju kugle;
Nejla Mahmutović je osvojila 6. mjesto na 600 m.

ATLETSKI KUP

 
 
 

ATLETSKI KUP

Dana 22.9.2017. godine u 13 sati održan je Atletski kup KS za Osnovne škole sa općina Novo Sarajevo, Novi Grad i Trnovo.
Učenici su se takmičili u kategorijama 60m (M-Ž), 300m (M-Ž) , 1000m (M) , 600m (Ž) , štafeti 4x100m (M-Ž) , skoku u dalj (M-Ž) i bacanju kugle (M-Ž).
U ukupnom poretku, naša škola je osvoila 1.mjesto a u pojedinačnim takmičenjima su ostvarili sljedeće rezultate :
60m : M   1.mjesto Ardian Sinani; 2.mjesto  Faris Gigić
60m : Ž    1.mjesto  Semina Tucak; 2.mjesto Nermana Hasanagić
300m :  M  1.mjesto   Faris Tarahija; 2.mjesto Vedad Husomanović
300m : Ž   1.mjesto Džejla Toplović; 2.mjesto Seada Ašćerić
1000m:  M   1.mjesto Amin Hodžic; 2.mjesto Bilal Pačariz 
600m : Ž   1.mjesto Nejla Mahmutović; 2.mjesto Emina Sipović
4×100m : M  1.mjesto Faris Tarahija, Ardian Sinani, Faris Parić, Avdo Vladavić
4×100m : Ž   1.mjesto Melisa Hasanović, Edna Hamzić, Sejda Lagarija, Elmedina Idrizović
Bacanje kugle : M  1.mjesto Aldin Trnka; 2.mjesto Fatmir Omeragić
Bacanje kugle : Ž   1.mjesto Adna Isakovic; 2.mjesto Ena Okica
Skok u dalj : M  1.mjesto Faris Paric; 2.mjesto Avdo Vladavić
Skok u dalj : Ž  1.mjesto Amila Muminović; 2.mjesto Nejra Sipović
Na Kantonalno takmičenje plasirale su se učenice Mahmutović Nejla na 600m i Isaković Adna u bacanju kugle. Takmičenje će se održati na stadionu Koševo 2.10.2017. godine
 
 
 
 
 
 

PRVA POMOĆ

Nakon osvojenog prvog mjesta na Općinskom i Kantonalnom takmičenju iz pružanja prve pomoći, na Federalnom takmičenju organizovanom 20.5.2017. u Kiseljaku ekipa naše škole je osvojila 1. mjesto.
Ekipu čine učenice: Irnesa Mehić, Amra Šabotić, Nejla Brković, Iman Terzić, Berina Mrdić i Amina Kovač.

   
   

UPOZORAVANJE NA MINE

Na  Općinskom takmičenje iz programa "upozoravanje na mine", ekipa naše škole u sastavu: Hanadi Kajmović, Džejla Bećirević, Adna Halać i Mirnel Hota je osvojila 1.mjesto

 
 

FIZIKA

Na Školskom takmičenju plasirali su se sljedeći učenici:

 VIII razred
1. Esma Turković
2. Aiša Muhić
3. Amel Hajdar
 IX razred
1. Ambra Durmišević
2. Adela Alić
3. Irnesa Mehić
  
 Općinsko takmičenje:
Esma Turković - 2.mjesto
Kantonalno takmičenje:
Esma Turković - 5.mjesto
 

MATEMATIKA
Na Školskom takmičenju iz matematike plasirali su se sljedeći učenici:

 VII razred
1. Hanadi Kajmović
2. Ernad Makaš
3. Selma Skopak
VIII razred 
1. Esma Turković
2. Aiša Muhić
3. Azra Redžović
IX razred
1. Irnesa Mehić
2. Minel Salihagić
3. Amra Šabotić
 
 
 
 
Općinsko takmičenje:
Esma Turković - 1.mjesto
Aiša Muhić - 2.mjesto 
Općinsko takmičenje:
Minel Salihagić - 3.mjesto 

INFORMATIKA

Na Školskom takmičenju iz informatike održanog 18.3.2017. plasirali su se sljedeći učenici:
1. Anida Čaušević
2. Sara Kardaš
3. Ema Selimović
 Općinsko takmičenje:
ekipno - 3.mjesto
 

 _DSC1045

VJERONAUKA

Na Školskom takmičenju iz vjeronauke plasirali su se sljedeći učenici:
 VIII razred
1. Azra Redžović
2. Ali Jusović
3. Anida Tabaković
 IX razred
1. Minel Salihagić
2. Amra Šabotić
3. Erna Halilagić
 
 

GEOGRAFIJA

Na Školskom tamičenju iz georafije plasirali su se sljedeći učenici:


1. Minel Salihagić
2. Ahmed Hasković
3. Irnesa Mehić


Općinsko takmičenje:
Irnesa Mehić - 8.mjesto
 

ENGLESKI JEZIK
Na Školskom takmičenju plasirali su se sljedeći učenici:


1. Amra Šabotić
2. Minel Salihagić
3. Erna Halilagić

Kantonalno takmičenje:
Amra Šabotić - 10.mjesto
 

NJEMAČKI JEZIK

Na Školskom takmičenju plasirali su se sljedeći učenici:

1. Amra Šabotić
2. Irnesa Mehić
3. Erna Halilagić

Kantonalno takmičenje:
Amra Šabotić - 12.mjesto
 

TEHNIČKA KULTURA

U prostorijama naše škole  u petak 7.4.2016., održana je 18. Smotra naučno-tehničkog i sportsko-tehničkog stvaralaštva za učenike novosarajevskih osnovnih škola, u organizaciji Udruženja tehničke kulture „Novo Sarajevo“. Ekipa naše škole je zauzela 2.mjesto.

V razred: Anes Hadžiahmetović
VI razred:
Harun Kadrić
VII razred:
Nedžla Bajrović
VIII razred: Ali Jusović
IX razred:
Kerim Altwlkany

Robotika: Harun Babović


   

Comments