Cinema City

U srijedu, 22.11.2017.godine učenici trećih razreda (63 učenika)  su posjetili kino Cinema City. Cilj posjete je bio da se djeca upoznaju sa jednom od vrsta filmova (igrani dječiji film). Gledali su film Šegrt Hlapić.

Ambulanta Pofalići

Učenici drugog razreda su posjetili Ambulantu Pofalići i tom prilikom se upoznali sa detaljima koji su važni za zdrav život. Posebno su obratili pažnju stomatološkoj ordinaciji i značaju čistoće zuba.

Historijski Muzej Sarajevo

Radionica "Obojimo muzejsko kraljevstvo" održana je 16.11.2017. sa djecom iz naše škole. Djeca su u pratnji kustosa i edukatora obišla muzej, usmjeravajući pažnju na određene eksponate. Potom su dobila printane likove, stranice iz muzejske bojanke, zajedno sa pitalicama koje su dio iste. Nakon što su ih obojili, crteže su rasporedili po muzeju, pored originalnih eksponata kako bi oni privukli dječiju pažnju prilikom posjeta muzeju.

Historijski Muzej Sarajevo

Učenici II-1razreda su 14.11.2017.god. posjetili Historijski  muzej Bosne i Hercegovine u okviru nastavne cjeline Kulturne ustanove.Kustosi muzeja su se pobrinuli da učenici pregledaju postavke i eksponate primjerene njihovom uzrastu.Kroz veoma maštovit i inovativan pristup su to učinili, osmislili  su radionice“Bajka o muzejskom kraljevstvu“ i „Eksponati u akciji“.Učenici su oduševljeni interaktivnim radionicama kroz koje su naučili “Abecedu muzeja“

Zemaljski muzej Bosne i Hercegovine

U petak, 27. 10.2017.godine učenici trećih razreda su posjetili Zemaljski muzej. Cilj posjete je bio da se djeca upoznaju sa životnim zajednicama, lancima ishrane i životinjama na postavkama u muzeju.

Historijski Muzej Sarajevo

U četvrtak, 26.10.2017. godine učenici 6-1, 6-2, 6-3, 7-1 i 7-3 sa svojim razrednicima posjetili su Historijski muzej.

U Gazi Husrev-begovoj biblioteci i Carevoj džamiji

U ponedjeljak, 24. 10. 2017. godine, članovi Sekcije islamske umjetnosti (u pratnji nastavnice Melihe Suljić) posjetili su Gazi Husrev-begovu biblioteku i Carevu džamiju – sa zadovoljstvom su učili i proširivali svoja znanja izvan učionica; uživali u ljepoti muzejskih eksponata.

Ekskurzija učenika IX razreda

Muzej "Alija Izetbegović"

Bosanski kulturni centar

Učenici drugog razreda su 3.10. u BKC-u prisustvovali umijeću pripovijedanja bajke. Pripovijedanje je dio festivala bajke koji se odrzava već treću godinu u našem gradu.

Centar za edukaciju, sport i rekreaciju „Safet Zajko
Terenska nastava
Učenici trećih i četvrtih razrda su 29.9. 2017. (treći-63 učenika) i 3.10. (četvrti-62 učenika) posjetili SRC „Safet Zajko“. Cilj terenske nastave je bio savladavanje orijentiring-a predviđenog NPiP za tjelesni odgoj. Učenici su uživali u igri i zajedničkom druženju.

Kulturne, prosvjetne i javne ustanove

Učenici drugog razreda su u sklopu terenske nastave obišli neke kulturne, prosvjetne i javne ustanove a šetnjom Vilsonovim šetalistem uočili su promjene koje donosi jesen. Nakon duge šetnje odmor su zaslužili u zabavnom parku.

KRALJEVA SUTJESKA - BOBOVAC
Terenska nastava(izlet)

U srijedu, 27.9.2017. godine 115 učenika šestih i sedmih razreda posjetilo je Kraljevu Sutjesku i Bobovac. Terensku nastavu  realizirali su nastavnici: Zdenka Vukadin, Kimeta Maslo, Dino Džudža,  Emira Mešanović, Elvir Mekić i Senada Jusić-Dučić.

Historijski muzej Sarajevo

U okviru rada Dodatne nastave iz njemačkog jezika učenici su posjetili izložbu u Historijskom muzeju u Sarajevu. Dana 25.09.2017. godine devet učenika devetih razreda je imalo mogućnost obići radionice u trajanju od dva školska časa. Radionice su bile na temu “Njemačka –zemlja izumitelja” (Erfinderland Deutschland-Baukasten Forschung)

SPOMEN PARK - VRACA

BIJAMBARE

Učenici osmih razreda sa svojim razrednicima Šaljić Dautom i Košutić Almom te nastavnicom Zehrom Mujkić posjetili su Bijambare u četvrtak 21.9.2017. godine.

SERVIS CENTAR "DAJTE NAM ŠANSU"

Volonterski tim je 31.5.posjetio Servis centar "Dajte nam šansu". Učenici su imali prilike da se upoznaju sa djecom s poteškoćama i da se druže sa njima. Koordinator projekta: Kornelia Sabo-Mehić.

VRANDUK, ZENICA, BISTRIČAK
U petak, 19.5.2017. učenici VIII razreda sa svojim razrednicima Havom Fejzović, Semirom Fočo i Kananom Fejzovićem išli su na izlet edukativno-rekreativnog karaktera. Tom prilikom posjetili su Vranduk, gdje su se upoznali sa historijatom kraljevskog grada; potom su posjetili Gradski muzej u Zenici nakon čega su nekoliko sati proveli u ugodnom druženju na izletištu Bistričak.

AMERICAN CORNER
 Grupa učenika naše škole, njih 20, koji će učestvovati na takmičenju Worlds Schoolars Cup, su 23.januara u pratnji nastavnice engleskog jezika Semire Fočo bili u posjeti American corner radionici. Učenici su imali priliku iskoristiti ono što su učili i aktivno govoriti engleski jezik u dvosatnoj radionici koju su vodili američki studenti.

ZEMALJSKI MUZEJ

Učenici VIII-1, VI-1 i VI-3 razreda su u periodu od 04.10. – 06.10.2016. posjetili Zemaljski muzej u Sarajevu i učestvovali u arheološkim radionicama u okviru obilježavanja Dječije nedjelje.

U utorak 04.10. učenici VIII-1 su u Zemaljskom muzeju učestvovali u radionici rekonstrukcija iskopavnja prahistorijskog nalazišta, 05.10. učenici VI-1 rekonstruišu iskopavanje nalazišta u antičko doba dok 06.10. učenici VI-3 razreda rekonstruišu iskopavanje srednjovjekovnog lokaliteta.

Radionice su bile dobro osmišljene i prilagođene uzrastu učenika. Na odlasku je svaka grupa dobila po dvije posude. Cilj radionice je prvenstveno bio upoznavanje sa arheološkim zanimanjem i u potpunosti je realizovan.